Sanatçı Ateş’ten Kastamonu Tanıtımına Katkı

Türk Halk Müziğine yeni bir soluk katan Kastamonulu sanatçı Ümit Ateş, “Seviyorum Kal” isimli parçasına klip çekmek için Ersizlerdere, Yusuf Mahallesi, İnebolu, Abana ve Çatalzeytin’e gitti. İlk albümü olan “Mizah-i Aşk” a ikinci klibi çeken Ateş, İstanbul müzik piyasasında farklı tarzı ile adından söz ettiriyor.

Söz ve müziği kendisine ait olan “Zarar Gelmez” klibini İstanbul’da çeken sanatçı Ümit Ateş, 2’inci klibini çekmek için memleketine geldi. Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilen Kastamonu’da klip çekmenin ayrıcalık olduğunu bildiren Ateş, Kastamonu’nun adını tüm kitlilere duyurmak için Kastamonu’daki özel mekanlarda klibini çektiğini anlattı. 3 gün boyunca “Seviyorum Kal” isimi şarkıya klip çeken Ateş, “ Kastamonu’da büyüdüm. Müzik hayatıma İstanbul’da devam ediyorum. Ancak Kastamonu’nun tanıtımına yarar sağlamak için büyüdüğüm yer olan Kastamonu’ya geldim. Öncelikle klip için senaryo yazdık. Senaryoya uygun yerlerde ise çekim yaptık” dedi.

Klibin ilk günüde Ersizlerdere köprüsünde drone ve normal çekim yaptıklarını ifade eden Ateş, “Yusuf Mahallesinde sonbahar görüntülerine yer verdik. Yusuf Mahallesindeki vatandaşlarımız bizleri çok sıcak karşıladı. Bizlere ilgi gösteren ve çekimlerde yardımcı olan Yusuf Mahallesi sakinlerine teşekkür ediyorum. Sonbahar yürüyüşünü Yusuf Mahallesi’nde çektik. 2’inci gün ise İnebolu eski Cezaevi’nde çekim yaptık. Ardından Abana’ya gittik. Kayıkta gece çekimi yaptık. Sahilde ateş yaktık. Çadır görüntülerine yer verdik. Çatalzeytin’de bankta günün aydınlanması görüntüleriyle çekimi bitirdik. Çekimde emek harcayan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca Kastamonuluların ilgisinden ve duyarlılığından dolayı tüm hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Share:
©2021 Ümit Ateş | Yastık Medya