Taksim Kumbara | Ümit Ateş Akustik Konser

Nisan 6, 2019
9:30 pm
Kumbara Sanat
Taksim/İstanbul
Taksim Kumbara | Ümit Ateş Akustik Konser

Ümit Ateş 6 Nisan Cumartesi akşamı saat 21.30’da Kumbara’da.

Müzisyen katkı payı : 20 TL

Kastamonu’da dünyaya gözlerini açtı. Okul öncesi tiyatro ile başlayan sanat ilgisi; ilkokul yıllarında yakın arkadaşlarının müzikle ilgileniyor olmaları, onu müzik dünyasına iten en önemli kıvılcım oldu. Müziğe olan yeteneğini keşfetmesi, dönem içerisinde flüt ile öğrendiği eserleri bağlamaya uyarlaması ile oluştu. Üniversite yıllarına kadar alaylı olarak Kastamonu ve çevre illerinde halka açık konserler verdi. Birçok sosyal sorumluluk projeleri, canlı müzikler ve etkinliklerde keyifle yer aldı. Başarı ve onur belgelerine layık görüldü. 2010 yılında “İstanbul Üniversitesi Orman Endüstri Mühendisliği” bölümünü kazandı ve İstanbul macerası böylelikle başlamış oldu. Buradaki ilk yıllarında okula ait olan müzik kulübünün derme çatma stüdyosunda çalışmalarına devam etti.

“Mızrap” isminde Türk Halk Müziği grubunu kurdu. Aynı dönemlerde tiyatro kulübüne de müzisyen olarak destek verdi. Fakülte bünyesinde, “Uzun Sap Bağlama Giriş” dersleri verdi.Dönem içi konser etkinlikleri düzenledi. Mızrap grubuyla aynı hedef ve heveste olmadıklarını anladıkları için grubu dağıtmak zorunda kaldılar. Artık müzik okuma duyguları kabarmaya başlamıştı ki bu noktada müzikal eğitim almaya karar verdi. Ailesinin desteği ile bir duvar piyanosu satın alarak piyano eğitimi aldı. Ne var ki hem aylık ders ücretini karşılayamaması hem de gereken zamanı ayıramaması nedeniyle, 3 aylık bir eğitim sürecini sonlandırmak zorunda kaldı.

Eğitimini aldığı bu batı kökenli eğitimi geliştirmek için, Boğaziçi Üniversitesi Klasik Müzik Korosu’nda 2013-2014 yılları arasında Bas Vokalist olarak dahil oldu. Koro ile birçok konser deneyimi yaşadı. 2014 yılının son aylarında Erasmus+ EVS projesi ile Portekiz’e gitti. Üç aylık bir süreçte Avrupa’da kaldı. Portekiz halkına Türk Müziği’ni, gazete ve radyolara konuk olarak tanıtma şansı buldu. Bu sırada düzenli youtube içerikleri üretme kararını aldı. Youtube Creator Academy 2015’in ilk mezunlarından oldu. Bu sayede youtuber çevresi oluştu ve kendisi de sertifikalı bir youtuber oldu. Müziğe olan ilgisi ve kendini geliştirme isteği gitgide daha da büyüdü. Yeni bir oluşum olan Chroma’s Çok Sesli Koro’suna Bas Vokalist olarak dahil oldu.

Bu sırada üniversiteden arkadaşının tavsiyesi üzerine cast ajansına üye oldu. Cem Yılmaz “PEK YAKINDA” sinema filminde yardımcı oyuncu olarak rol aldı. Bellona, Chips Master, Carrefour SA, Aygaz Otogaz, Didi gibi birçok büyük firmaların reklam yüzü oldu.

2016 yılının sonlarında “Arpej Yapım” şirketiyle, albüm sözleşmesi imzaladı. Şu an sözü ve müziği kendisine ait olan “Modern Türkü” temasında “Mizah-i Aşk” adında ilk albüm yapım çalışmasını 10 Ağusto 2018’de yayınladı.

Türk Müziği’ni küresel duyurmak ve yeni nesile bu müziği sevdirmek amacıyla “Modern Ozan”olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

©2022 Ümit Ateş | Yastık Medya